Hearthstone – Free 2 Play Rehberi

İlk birkaç saatlik deneyiminizden sonra yaptığınız her 3-4 maçın en az birini kazanıyor olacağınızı tahmin ediyorum. Evet çok sıkı bir skor değil, ancak şu an amacınız toplamda 10-15 paket açmak. Bunu yapınca crafting moduna girin ve aşağıda yer almayan kartlarınızı arcane dust‘a çevirin. Çıkan çoğu kartı toza çevirirken fazla düşünmenize gerek yok ama size çok iyi gelen bir kart varsa internetten basitçe araştırıp hakkında neler söylenmiş bakabilirsiniz.

Not: Tavern Brawl modu, her hafta bedava bir paket kart verecek, asla es geçmeyin. Ayrıca bazı Tawern Brawl’lar sizin kartlarınızdan bağımsız ve yeni başlayan dostu olabiliyor.

Şimdilik hedefimiz 840 toz biriktirerek aşağıdaki “Mech Mage” destesine sahip olmak. Oyunu bilenler bunun çok da ideal bir deste olmadığını hemen farkedecektir ama yeni başlayanlar için %50’nin üzerinde bir kazanma oranına giden en hızlı yol bu desteden geçiyor (elinizdeki kartlara göre kişisel oynamalar yapmaktan çekinmeyin).

Çok ucuz kartlarla oluşturabileceğiniz bir Mech Mage şablonu.

Çok ucuz kartlarla oluşturabileceğiniz bir Mech Mage şablonu.

Bu örnek şu açıdan da önemli: İnternette göreceğiniz çoğu deste, elinde tüm kartlar olan turnuva oyuncuları ve teorisyenler tarafından hazırlandığı için; elde etmesi çok masraflı kartlar içerir. Ancak sizi kabul edilebilir bir başarıya taşımak için yukarıdaki gibi çok ucuz desteler yeterli olacaktır.

Şimdilik bu desteyi ve varyasyonlarını oynamayı öğrenin ve bolca oynayıp dediğim gibi %50’nin üzerinde kazanmayı hedefleyin. Bu şekilde altın biriktirmeye başlayın. Unutmayın; ne kadar oynarsanız o kadar altın kazanırsınız. Eğer çok vaktiniz yoksa, muhtemelen çalışıyorsunuz demektir. Durum buysa cüzdanınızla oynayın, kendinizi de, beni de yormayın.

Düzenli olarak kazanabiliyorsanız ikinci hedefiniz geliyor: Diğer sınıfların uygun fiyatlı destelerini yapıp, hem o sınıflar için gelen görevleri yapabilir duruma gelmek, hem de diğer sınıflar nasıl oynanıyor bunu öğrenmek. Şimdilik Hunter, Paladin, Warlock ve Priest’i hedefleyin. Aslında tüm sınıflar için çok ucuz desteler yapabilirsiniz. Buyrun benden güncel bir agresif Paladin destesi.

Çok agresif bir paladin destesi şablonu. Yukarıdaki destelere göre biraz daha pahalı kartlar var.

Çok agresif bir paladin destesi şablonu. Yukarıdaki destelere göre biraz daha pahalı kartlar var.

Yorumlar