Hearthstone – Free 2 Play Rehberi

Bu yazıdaki desteler aylar sonra güncelliğini kaybedebilir, ancak yazının asıl amacı hangi deste sizi yüksek seviyelere çıkartır değil, nasıl para kazanırsınız. Zaten bu yüzden de; her rakiple başa çıkacak desteleri değil de, denk geldiğinde maç alan hızlı desteleri tercih ediyorum. Bu desteyi oynarken sürekli rakibin suratına vuracaksınız ve elinizi mümkün mertebe hızlı boşaltıp Divine Favor ile 4-5 kart çekmeye bakacaksınız. Taunt için Ironbeak Owl kullanmanız gerektiğini söylememe gerek yok.

Priest için Trump’ın müthiş F2P Priest rehberlerini takip edin, yavaş yavaş nasıl geliştirileceği de yazıyor, burada tekrarlamama gerek yok. Agresif Hunter ve Warlock desteleri, zaten bu aşamada bolca karşılaştığınız şeyler olacağı için boşuna yazmıyorum.

Şimdilik özel bir hevesiniz yoksa, genellikle oynaması zor olan Rogue, daha pahalı desteler gerektirebilen Warrior’u ve Druid’i es geçebilirsiniz. Şu anda hedefiniz elinizdeki tüm görevleri tamamlayabilmek. Bunun için de 3-4 sınıfla maç kazanabiliyor olmalısınız. Bu noktada Tavern Brawl dahil, haftada 8 paket açma hedefinizi mutlaka gerçekleştirmeye çalışın. Klasik setteki kartları tamamlamaya başladıkça, diğer setlere geçin. Buraya kadar şu kurala mutlak suretle uyun: Asla ama asla sınıf legendary kartlarından birini yapmayın. Tabii paketten çıkmadıkça. Genellikle şöyle bir kural vardır, çok ucuz desteler legendary kartları ile çok uyumlu olmazlar. Nedenini sorarsanız, ucuz desteler genellikle aynı zamanda hızlı ve düşük mana costlu destelerdir. Legendary kartların ise çoğunluğu ya yüksek mana costlu kartlar ya da çalışmak için sinerji isteyen kartlardır.

Heroicleri yapmak iyi bir theorycraft deneyimi kazandırır.

Heroicleri yapmak iyi bir theorycraft deneyimi kazandırır.

Bir de paranızı harcayabileceğiniz maceralar var. Bunlar, çeşitli kolay boss’ları yenip ödül kartlarını aldığınız tek kişilik oyunlar ve genellikle 7-10 kart arası ödül veren parçalara ayrılmış durumdalar. Her bir parça 700 altına açılıyor, ancak söylemeliyim ki yarısından fazlası para tuzağı.

Kendinize düzenli bir gelir yarattıktan sonra; bir ara bir haftalık gelirinizi ayırıp bu maceralardan Curse of Naxxramas’ın Plague Quarter’ını açın. Burada çok sayıda deste ile sinerjisi olan Sludge Belcher ve Loatheb var. İddialı olmak istediğiniz sınıfın gereksinimlerine göre, 1-2 macera daha açabilirsiniz ancak hedefiniz her şeyi açmak olmamalı.

Şimdi artık daha ziyade orta derece masraflı desteleri hedefleyebilirsiniz. Tempo Mage ve Secret Paladin, bu sınıftaki harika destelerdir.

Bu noktada yeterli deneyim kazandığınızı düşünüyorsanız, arenada şansınızı denemeye başlayabilirsiniz. Arenada dikkat etmeniz gereken kurallar var:

  1. İyi bir sınıf seçerek başlayın. Mage, Paladin, Rogue ve Druid bu aralar iyi sınıflar.
  2. Performans için kart ya da sınıf sinerjisi isteyen kartlardan tamamen uzak durun. Mesela çoğu Murloc kartı (knight hariç).
  3. Kartları ham değerlerine göre seçin. Bunu hesaplamak için pek çok oyuncu şu sayfayı kullanıyor.
  4. Mana curve tabir edilen farklı mana costlarda kartları bulundurmayı hedefleyin. Özellikle yüksek mana costlu kartları es geçme hatasını çok sayıda oyuncu yapıyor ancak daha sonra yarı yolda kalabiliyorlar.
  5. Kişisel notum: Kontrol edilmediğinde canavara dönüşen Hogger, Questing Adventurer, Kel’Thuzad ya da Murloc Knight gibi kartlar gelirse acımadan alın.
  6. Karşınızdaki oyuncuların da bunu yapabileceğini düşünüp hard removal tabir edilen Polymorph, Assassinate gibi kartlardan bir miktar bulundurmaya çalışın.
Düzgün bir arena draftı ve sonucu.

Düzgün bir arena draftı ve sonucu.

Yorumlar