Hearthstone – Free 2 Play Rehberi

Ne yaparsanız yapın, arenada başta kaybedeceksiniz, çünkü her seferinde sinerjik olmayan başka (ve saçma) bir deste ile oynamak her babayiğidin harcı değil. Ama ısrar ederseniz alışacaksınız. Arenada düzenli olarak kazanma rutinini sağlarsanız, öncelikle bir süre kazandığınız altınları biriktirip geleceğe yatırım yapın ki; yarın kaybettiğinizde tekrar arenaya girecek paranız olsun. Nasıl olsa her biten arenadan sonra kartlar gelecek.

Daha detaylı bir arena rehberi, bu yazı yazıldıktan sonra arkadaşlarımız tarafından hazırlandı, şuradan ulaşabilirsiniz.

Hearthstone - Arenanın Şampiyonu Olmak

Bundan sonra iki hedefiniz olsun, biri bir yandan düzenli olarak arena yapıp formunuzu korumak, diğeri de Ranked Mode’da her sezon kendi seviye sınırınızı zorlamak. Bu ikisi, size sürekli gelir sağlayacak ve bir süre sonra fazladan altınınız birikmeye başladığını görecek, böylece bir sonraki genişleme pakedine hep hazır olacaksınız.

İşte bu anlar için uğraşıyoruz.

İşte bu anlar için uğraşıyoruz.

Bolca zaman ve sabır sizi zafere götürecektir. Ancak bu kadar zamanım yok diyorsanız ve eğer az da olsa para harcamayı göze alıyorsanız, işiniz çok daha rahat olacaktır. Örneğin sadece görevleri yaparak, yani aşağı yukarı 2-3 günde bir, 1-2 saat harcayarak, 8 ayda bir çıkan büyük genişleme paketleri arasında 14.000 kadar altın biriktirebilirsiniz; bu da o genişleme paketinden ihtiyacınız olan her şeyi almanıza rahatça yeter. Örneğin, 140 paketten tahmini olarak common ve rare kartların tamamı, epic kartların çoğu ve 7 tane de legendary çıkacaktır. Bugüne kadar çıkan 2 genişleme paketinde de 1 ya da 2’den fazla olmazsa olmaz denilecek legendary kart olmadığını düşünürseniz, bu kadarı tüm işinizi görecektir. Hatta belki bu altınla 1-2 tane de macera kanadı alabilirsiniz.

Unutmadan, oyunun baş tasarımcısı Ben Brode yakında yeni başlayanlar için büyük planları olduğunu söyledi. Bakarsınız oyunun o ilk sancılı kısmını daha rahat atlatmanızı sağlayacak yenilikler gelir. Benim beklentim, piyasadaki birçok kart oyununda olan, yeni başlayanlara bolca kart ve deneyim kazandıran uzun ve ücretsiz bir single player modu çıkması. Böyle bir mod olursa, sanıyorum yeni başlayanların pek derdi kalmayacaktır.

Önemli güncelleme: Bu büyük plan, dün itibariyle açıklandı ve oyunun Casual ve Ranked modlarının, iki ayrı alt moda ayrılacağı duyuruldu. Buna göre, gelmiş geçmiş tüm kartlar dahil olan “Wild” modu ve basic ve klasik kartlara ek olarak sadece son 1 yıl yayınlanan kartlara izin verilecek olan “Standard” modu olacak. Bu her ne kadar yeni başlayanlar için avantajmış gibi görünse de, koleksiyonunu ağır ağır tamamlayan free 2 play’ciler için avantajlı değil. Buna göre her 4 ayda bir, Standard mod metası yenilenecek ve destelerin güncel kalması bolca altın ve dust gerektirecek. Anlayacağınız, free 2 play’ciyseniz ve az da olsa rekabetçi olmak istiyorsanız Wild moda talimsiniz.

Bol oyunlu günler diliyorum.

Yorumlar