Kahramangiller

Sana Bir Manga Önerelim mi?

Çizgi roman dünyamızda son 10 yıldır mangalar giderek artarak karşımıza çıkıyor ve bu durum daha sürecek gibi görünüyor. Hem cıvıl cıvıl, hem alabildiğine derin ve karanlık öyküler sevenlere hitap eden mangalar, aynı zaman da yüksek özgünlükleri ile Hollywood filmlerinin bile ilham kaynağı durumuna doğru hızla ilerlemekte.

Ülkemizde Gerekli Şeyler Yayınları da kendisine düşeni yerine getirerek bu akımın birçok örneğini bizlere sunmaya devam etmekte. Hal böyleyken, birkaç sene öncesine değin manga takip etmek ve onlara ulaşmak ülkemizde hayli zorken şimdilerde Manga popülaritesinin hızla artmasıyla bu engin düşler okyanusuna yelken açmamak için herhangi bir bahane kalmıyor.

Eğer şimdiye dek kendinizi Manga estetiğinden mahrum bıraktıysanız yada halihazırda manga dünyasına ilgi duyuyor ama kararsızlık yaşıyorsanız bir yerden başlamanın tam zamanı. Bizler de okunmayı hak eden bu örneklerden hangisiyle başlayacağınıza kararsız kalabileceğinizi düşünerek bu testi hazırladık.

Elimizden geldiğince net ve  akılda kalıcı bir şekilde size fikir vermesi için gerçek bir beyin fırtınası yaptık. Koltuğunuza yaslanın ve testin tadını çıkarın. Sonuçları Facebook hesabınızda arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. Çünkü bir mangayı güncele yakın tempoda takip etmek kadar, bir arkadaşınızla beraber aynı mangayı takip etmek de, emin olun çok az şeyin verdiği tadı veriyor.


Sonucu görmek için quizi paylaş !


Sonucu görmek için kim olduğunu söyle !

Sana Bir Manga Önerelim mi? %%personality%%

Sonucu paylaşYorumlar

 • Cihan Türe

  Sana Bir Manga Önerelim mi?
  Ajin

 • Seven Deadly Sins. Ama hiç manga okumadığım için isabetli mi bilmiyorum 🙂

 • Yelda Şekercioğlu

  Attack on Titan

 • Konu güzel olmuş ama içerik olarak çok geri kalınmış. Ülkemizde manga kültürü Gerek(siz) Şeylerle değil, hiçbir karşılık beklemeden çeviri yapan gruplar sayesinde gelişti. Gerek(siz) Şeyler de bunun kaymağını yiyor. Neyse…
  Manga önermeye gelirsek, Liar Game derim. HSD Kenichi derim, Deadman Wonderland derim, Claymore derim, 1/2 Prince derim derim de derim.Burası 2-3 paragraf olur yani. Böyle reklam kokan hareketlere gerek yok. O güzel özgün paylaşımlarınıza devam edin yeter.

  • Test eğlenceli içerik olması bir yana, sıfırdan başlayacaklar ve gidip satın almaya niyetli olanlar için aslında. Reklam kokmasının kimseyi rahatsız etmesine gerek yok, zaten içerik açık ve net şekilde sponsorlu. Burada yanlış bir şey de olmamalı.

   Okuyucu gidip onedio’da bilip bilmeden hazırlanmış geeky içerikle vekit geçirmektense alternatif olsun diye bu tür light içerik arada yapmaya gayret ediyoruz. Kalan içerik zaten aynen dediğiniz gibi dolu dolu binlerce kelime devam zaten <3

   Not: Hiç manga okumam ve bu test beni çok eğlendirdi mesela.

 • Elifle Elif

  Biraz da shoujo önerin be 😀 Basılan mangaların hepsi shounen…